Megjelent Alain Badiou Cinema and Philosophy című előadása András Csaba fordításában

Film és filozófia

Alain Badiou (1937–) kortárs francia filozófus. Magyarul három kötete (A század, Szent Pál – Az egyetemesség apostola, Lét és esemény) jelent meg eddig, rövidebb írásait magyar nyelvű folyóiratok – például a Fordulat és az Eszmélet – is publikálták. Munkásságába jó bevezetőt nyújt Tamás Gáspár Miklós rövid portréja és Bagi Zsolt kritikája A század című könyvéről. Badiou-t – számtalan egyéb téma mellett – a mozi kérdése is régóta foglalkoztatja; erről tanúskodik 2013-ban megjelent kötete, mely a filmmel kapcsolatos írásait tartalmazza. Ebben még nem jelenhetett meg a 2014. november 27-én az ausztráliai Új-Dél-Walesi Egyetemen angol nyelven tartott, Cinema and Philosophy című előadása, amelyet magyar nyelven András Csaba fordításában közlünk.

Forrás: új szem

Filmtudományi és Vizuális Tanulmányok Tanszék